Кількість
|
Вартість
|
||
|
Автор: Дмитро Шурхало
Рік видання: 2022
Кількість сторінок: 332
Обкладинка: тверда
ISBN: 978-617-7653-01-0
ВАРТІСТЬ ДОСТАВКИ ЗГІДНО ТАРИФІВ ОПЕРАТОРІВ.
Автор цієї книжки намагається зрозуміти суперечливу постать гетьмана Павла Скоропадського, порівнюючи його не з тогочасними українськими політиками, а з товаришами по службі: Карлом Густавом Маннергеймом і Петром Врангелем. Ці генерали-кавалеристи належали до свити останнього російського імператора й добре знали одне одного. До 1917 року їхні кар’єри розвивалася дуже схоже. Після розвалу російської імперії вони почали на її уламках створювати власні держави.
Впоратися із цим завданням пощастило лише одному Маннергейму.
Відгуки
«Запити на друге видання "кавалеристів-державників" знову показали, що читацькій аудиторії подобаються властиві авторові сміливі аналогії, ґрунтовне знання епохи та по-журналістькому легкий виклад».
Кирило Галушко, історик, координатор проекту «Лікбез. Історичний фронт»
«Книжка Дмитра Шурхала про Скоропадського, Маннергейма і Врангеля сьогодні напрочуд актуальна. У 1917-1921 роках випробовувалися різні українські державні проекти: демократичний (УНР), національно-демократичний (ЗУНР), консервативний (УД), але всі вони були приречені на поразку. Як такого українського суспільства ̶ а це спільна воля переважаючої більшості до побудови власної національної держави ̶ на Великій Україні тоді не існувало. Натомість фінське суспільство сформувалося і постало. Воно запропонувало шведу за національністю і росіянину за політичним вихованням Маннергейму стати диктатором на час московської інвазії на молоду країну. росія була зупинена завдяки згуртованості всіх фінів, а не стільки керівника фінської держави. Скоропадський же "визволився від песього обов'язку супроти москви" (слова Грушевського) лише на еміграції. Спиратися йому довелося у 1918 році не на українців, а на малоросів-консерватистів, які переважали серед інтелігенції підросійської України.
Українському сучасному суспільству треба засвоїти уроки фінів і Маннергейма. Лише ментальна відпорність кожного українця російському цивілізаційному впливу зробить нас рівноправною нацією і державою серед інших народів і держав світу».
Ігор Гирич, історик, упорядник спогадів гетьмана Павла Скоропадського
«Журналіст Дмитро Шурхало вдало змінив професію. Цього разу він виступає не в ролі фахівця з якбитології, а став вдумливим біографом трьох відомих військових-державників. Його насичена фактами та деталями розповідь про Скоропадського, Маннергейма і Врангеля буде цікавою для кожному, кому небайдужа історія Європи».
Євген Магда, історик, політичний експерт